Archív kategorií: Chcem kúpiť auto

Kúpili ste si jazdené auto dovezené zo zahraničia a máte z neho obrovskú radosť? Viete, že vám ho úrady môžu zabaviť?

Young man relaxing on the sofa with a laptop

Na internete sa objavujú stále nové ponuky jazdených vozidiel, ktorých cena je lákavo nízka. Dnes však už neplatí na 100 % veta „cena je adekvátna stavu„. Auto môže byť vskutku vo vynikajúcom stave ale môže sa jednať o podvod. Aký iný háčik, o ktorom už viete alebo ste sa s ním stretli môže byť pri kúpe auta dovezeného zo zahraničia iný?

Predstavte si, že si v inzeráte vyhliadnete auto s lákavou cenou nižšou ako majú ostatné autá. V popise môžte, nemusíte natrafiť na vetu „automobil na dovoz“. Po vytočení čísla sa vám ozve obchodník, ktorý sa s vami bude chcieť stretnúť pričom na stretnutí od vás bude za auto žiadať značnú zálohu od 500 EUR do rádovo tisíciek EUR. Tá obsahuje samozrejme náklady na prevoz automobilu a nejaké „drobné“ navyše. Pokračovať v čítaní

5 výhod a nevýhod kúpi auta cez inzerát od súkromnej osoby

inz

Chcete kúpiť auto, ktoré ste si vyhliadli v inzeráte od súkromnej osoby? Poznáte všetky výhody a nevýhody a všetky riziká spojené s kúpou takýmto spôsobom?

Na internete je dnes veľa aut ponúkaných cez inzertné portále. Konkurencia je veľká a tak sa veľa krátkúpiť aj kvalitné auto za nízku cenu. Jedná sa však o hodinovú kúpu, kedy sa takéto autá v inzerátoch dlho neohrejú. Preto ak je auto v inzeráte ponúkané za veľmi dobrú cenu dlhšiu dobu, tak je väčšinou cena adekvátna stavu vozidla a laik môže byť veľmi ľahko oklamaný. Z vety ,,predávam ho z finančných dôvodov“ sa dá predpokladať, že takýto človek nemal ani na údržbu auta, takže ďalšie investície v podobe opráv budú do takéhoto auta nutnosťou. Nie je to však pravidlom, no vedieť sa orientovať na trhu inzertných portálov vyžaduje roky praxe. Pre laika to skôr predstavuje šťastie ako istotu, že sám bez odbornej pomoci kúpi kvalitné auto, do ktorého nemusí vrážať ďalšie peniaze. Alebo laik kúpi predražené auto v domnienke, že sa jedná o kvalitnú jazdenku. Áno je to väčšia pravdepodobnosť, že tomu tak bude, ale riziko je tu stále.

Pokračovať v čítaní

Viete o 5 pre a proti pri kúpe auta v autobazáre?

Autobazar

Máte v pláne kúpiť auto v autobazáre? Viete o všetkých pre a proti? Viete o všetkých rizikách spojených s kúpou vozidla v autobazáre?

Dnes je na trhu veľké množstvo autobazárov. Konkurencia je obrovská a človek by si myslel, že v náväznosti na takú konkurenciu sú aj služby a kvalita autobazárov adekvátne tejto skutočnosti. Opak je však pravdou a nie vždy to tak musí byť pri každom autobazáre. Dokonca sa nedá ani tvrdiť, že malý autobazár bude zaručene ponúkať zlé služby a ten veľký zaručene kvalitné. Ako sa teda máte v tejto oblasti orientovať? Pokračovať v čítaní

7 najčastejších podvodov s ojazdenými vozidlami v dnešnej dobe

10chybi_diy_oprava_02_800_600

Viete o tom aké podvody sa robili s autami v minulosti a dnes?

Isto si pamätáte, hlavne vy staršie ročníky ľudí, známe podvody, ktoré sa s autami robili. Divoký východ, aj tak sa dala nazvať naša krajina vrátane Českej republiky. Dnes notoricky známe podvody s najazdenými kilometrami sa v tej dobe robili trošku inak. Mechanicivŕtačkou aj niekoľko hodín upravovali číselný údaj na mechanickom ODO metri (tachometri). Pokračovať v čítaní

Aké auto kúpiť? Nové alebo jazdené?

octavia rs

Väčšina ľudí si auto kupuje na dlhšie obdobie, preto kúpu auta považujú za dosť vážnu. Hlavnú úlohu pri kúpe auta hrajú peniaze. Predstavte si však, že máte vyhradenú sumu peňazí v takej výške, že sa môžete rozhodovať medzi novým a jazdeným. Možno si niektorí z vás rýchlo odpovedia, veď je to jasná odpoveď na takú otázku. Jednoznačne nové auto. Skutočne sa však nové auto úplne najviac vyplatí? Je to tá najlepšia voľba?

Auto je jednoznačne najhoršia investícia. Pri správnej voľbe sa však môže stať aj menej stratové, o to viac pri ľuďoch, ktorí ho používajú pri podnikaní a pomáha im zarábať peniaze. Všetko má však svoje výhody aj nevýhody. Pokračovať v čítaní

Chcete kúpiť auto? Chcete aby sme Vám poradili práve my?

256533

Ako kúpite auto s nami?

1. Vyplňte kontaktný formulár, ktorý sa nachádza na konci tohto článku alebo na bočnom paneli.

2. Do 24 hodín Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo emailom.

3. Opýtame sa Vás na zopár základných otázok a ak Vám budeme vedieť pomôcť dohodneme si osobné stretnutie alebo video hovor cez Skype kedy preberieme vaše požiadavky na auto. Spolu s vami zúžime okruh aut, na ktoré sa zameriame pri hľadaní potencionálneho auta na kúpu a k všetkým vám povieme výhody a najčastejšie poruchy, ktoré sa na nich vyskytujú.

4. Po zistení vaších kritérií a požiadaviek na auto sa pustíme do hľadania troch najideálnejších ponúk (v prípade, že už máte auto vyhliadnuté preveríme v systéme jeho stav kilometrov, laku karosérie a dohodneme sa priamo na osobnú obhliadku tohto auta).

5. Inzeráty obvoláme, preveríme ich pravdivosť. Vedeli ste, že veľa inzerátov je fiktívnych a slúžia len k nalákaniu potencionálneho kupcu na osobné stretnutie do autobazáru? Vieme takéto inzeráty včas odhaliť a ušetriť vám čas a peniaze.

6. Preveríme vozidlá v systéme hlavne stav kilometrov a stav laku, respektíve karosérie. Na trhu sa stále objavujú autá s upravenými kilometrami, sú kradnuté, je na nich záložné právo, alebo právna ťarcha. V databáze overíme aj skutočnú servisnú históriu ako tuzemských aut tak aj dovezených zo zahraničia.

7. Dohodneme osobnú kontrolu všetkých vozidiel, pričom ako prvé pôjdeme s vami obhliadnúť to, ktoré je najbližšie.

8. Skontrolujeme aktuálny skutočný technický stav, vyskúšame funkčnosť všetkých ovládacích prvkov. Podrobíme ho dôslednej kontrole a všetky nedostatky a poruchy poznačíme do kontrolného protokolu.

9. Prevedieme skúšobnú jazdu. Pri testovacej jazde zároveň zhodnotíte či vám dané auto sedí a spĺňa vaše očakávania.

10. Po odhalení závad vám pripravíme predbežnú kalkuláciu opráv a doporučíme alebo nedoporučíme kúpu daného auta.

11. Ak je kúpa výhodná aj napriek nutným investíciam, s predávajúcim vám vyjednáme cenu, ktorá skutočne zodpovedá stavu vozidla. Ako nutné investície pri sa pri tom nemusia týkať len nutných opráv ale aj jeho údržby ako výmena prevádzkových kvapalín a spotrebných náhradných dielov ako brzdové segmenty, spojka, remene atď. Aj takéto investície sú veľa krát veľkou položkou, na ktorú vás upozorníme pred kúpou auta.

12. Po kúpe auta vám k nemu dáme všetky rady k jeho údržbe aby vám spoľahlivo slúžilo a nenechalo vás niekde na ceste.

Chcem si dať obhliadnúť 3 auta kdekoľvek na území Slovenska a ušetriť čas a peniaze efektívnym hľadaním vozidla a jeho následnou úspešnou kúpou!

Meno (vyžadované)

Email (vyžadované)

Správa

Ochrana proti spamu
captcha