Archív kategorií: Chcem predať auto

Viete čo zvyšuje a čo znižuje cenu vášho auta pri jeho predaji?

IMG_20150828_145056

Iste ste počuli, alebo ste mali vy sami skúsenosť, že sa jedno auto predalo za týždeň a ďalšie sa predávalo aj dva roky a ďalšie sa nepredalo vôbec alebo úplne pod cenu. Zamýšľali ste sa nad tým prečo to tak bolo? Samotnú úspešnosť predaja vozidla, dobu za akú sa predá a samotnú cenu za ktorú je vozidlo predané ovlyvňuje veľmi veľa faktorov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín:

1. Veci ktoré nevieme ovplyvniť, t.j. nemáme vplyv na požiadavky samotného kupcu, na jeho predstavu o samotnom aute, atď. Jednoducho myslenie ľudí a samotný vývoj trhu nezmeníme.

2. Faktory na ktoré máme vplyv a dosah. Sú to veci, na základe, ktorých vieme ovplyvniť predaj vozidla a jeho samotný úspech. My sme ich spísali do dvoch skupín a to faktory a veci, ktoré cenu auta a úspešnosť predaja zvyšujú a tie ktoré znižujú. Pokračovať v čítaní

Chystáte sa predať svoje auto?

pr1

Chystáte sa predať svoje auto? Zaujíma vás ako predaj prebieha s našou spoluprácou?

1. Vyplňte kontaktný formulár, ktorý sa nachádza na konci tohto článku alebo na bočnom paneli alebo nás kontaktujte telefonicky.

2. Do 24 hodín Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo emailom.

3. Opýtame sa Vás na zopár základných otázok a ak Vám budeme vedieť pomôcť dohodneme si osobné stretnutie alebo video hovor cez Skype kedy preberieme všetky informácie o vašom vozidle a predstavu o cene, ktorú za vaše vozidlo požadujete.

4. Vykonáme obhliadku vášho vozidla, pričom si budeme všímať technický stav vozidla, jeho chyby a poruchy. Ak budú poruchy, ktoré výrazne znížia cenu vášho vozidla, rozhodne vám doporučíme tieto poruchy odstrániť a vyriešiť. V prípade zásadného znečistenia rozhodne doporučíme profesionálne vyčistenie.

5. Ukážeme vám možnosti ako vaše vozidlo čo najrýchlejšie predať za reálnu trhovú cenu. Dohodneme sa na presných, jasných požiadavkách, postupe a po dohode sa zaháji spolupráca.

6. Ak to váš čas umožňuje a auto je vo vhodnom stave t.j. umyté a má vyčistený interiér, hneď v ten deň vykonáme profesionálne nafotenie. Ak nie, dohodneme sa na inom termíne tak aby vozidlo mohlo byť čo najskôr inzerované. Pokračovať v čítaní

Chcete predať svoje auto?

pr2

Predávate svoje autonedarí sa vám to? Prešli už tri mesiace a vám sa ozývajú maximálne zjednávači typu dám 5000 EUR a prídem si po to? Zjednávajú cez sms alebo maily bez toho aby vaše vozidlo videli? Je ťažké odhadnúť stav auta cez inzerát no im o to ani nejde zjednávať cenu na základe argumentov.

Sú to kšeftári, ktorí skúšajúzisťujú či vám ten predaj nesúri, či nepotrebujete peniaze súrne a oni toto využijú vo svoj prospech a narozprávajú vám koľko reálne za také auto dostanete. Sú ľudia, ktorí pod nátlakom situácie a informácii na túto hru pristúpia. Na mieste vás však ešte znova zjednajú z ceny, no vy ak uvidíte ich peniaze v ruke tak aj odsúhlasíte predaj vášho auta.

Na obhliadku vám prišli dvaja ľudia a aj to boli buď testovací jazdci alebo ľudia, ktorí pri sebe nemali hotovosť a tvrdili, že čakajú na vybavenie úveru? Poznáte to, do telefónu vám povedia, že auto sa im páči, aby ste im ho rezervovali, oni ho na sto percent vezmú a aby ste považovali auto za predané. No keď prídu na miesto zistíte, že žiadne peniaze nemajú a nie je to ani v dohľadne aby ich mali. Respektíve sú aj takí ľudia, ktorí ani na obhliadku vôbec neprídu aj keď sa s vami dohodnú.

Ozývajú sa vám aj predajcovia z nemenovaných autobazárov, ktorí vám sľubujú najvýhodnejšiu cenuvo výkupe? Ak prídete na takýto výkup, nasledujú hodiny čakania a striedania ,,manažérov“ a o ponúkanej cene cez telefón už ani nie je reč? Áno, výkupná cena sa ťažko odhaduje cez inzerát, no aj tak sa jedná o zavádzanie. Ide len o nalákanie klienta do autobazáru.

Respektíve treba sa na to pozrieť aj reálne. Autobazáre z niečoho musia žiť a logicky vám teda nemôžu dať najlepšiu cenu na trhu. Rátajte s províziou od 1000 do 2000 EUR podľa veľkosti autobazáru.

Neviete kde je chyba, pretože aj cenu ste už zľavili, respektíve ju máte najlepšiu na trhu? Je škoda predať auto pod cenu ak je jeho stav naozaj zachovali, ak nie je po ťažkej havárii, ak na ňom nie je hrdza. Ak je jeho technický stav plne funkčný a má naozaj len drobné chyby a nemá žiadne zásadné poruchy, ktoré by obmedzovali jeho denne používanie.

Chceli by ste svoje auto predať už do jedného max dvoch mesiacov a zinkasovať za neho adekvátnu cenu prislúchajúcu jeho stavu a takú, s ktorou by ste boli aj vy spokojný? Navyše profesionálne fotenie auta za vás vybaví niekto iný a auto tak na fotkách bude pôsobiť lepšie a budú sa tak ozývať hlavne seriózny záujemcovia. Ako sa to dá dosiahnúť? Už len jednou vecou a to odfotiť zásadné poškodenianedostatky laku na karosérií vozidla.

U potencionálnych záujemcov také fotky vzbudia dojem seriózneho inzerátu. Chceli by ste aby za vás zadávanie inzerátov riešil niekto kto v tom má prax a vie, na ktoré inzertné portáli má zmysel inzerát dávať a akým spôsobom? Vedeli ste o tom, že ak má inzerát lákavý a pravdivý popis, zaručene vám priláka viac záujemcov ako keby ste v ňom niečo zatajovali?

Predstavte si, že by vás denno denne neobťažovali cez telefón a emaily zjednávači, a vy by ste tak nemuseli riešiť dohadovanie stretnutia. Navyše pri stretnutí za vás rieši zjednávanie ceny človek, ktorý v tom má prax a na základe reálnych a pravdivých argumentov usmerní záujemcu o auto do rozumnej medze zjednania tak aby bol aj onhlavne vy spokojný a predaj vášho auta sa reálne uskutočnil.

Ak nemáte čo na vozidle skrývať a všetky závady o ktorých viete nemáte problém povedať kupcovi, tak by ste s obojstranným férovým jednaním nemali mať žiadny problém. Brali by ste ak by sa tento človek postaral aj o zmluvy, ktoré sú ošetrené kvalifikovaným právnikom a aby ste tak vy boli spravodlivo chránený voči prípadnému neférovemu jednaniu kupcu po zakúpení vášho vozidla, no zároveň aby boli aj jeho práva a nároky chránené?

Kontaktujte nás a my za Vás zariadíme všetky potrebné veci pre efektívny predaj vozidla a Vy za neho získate adekvátnu a vyššiu sumu ako pri výkupe!

Meno (vyžadované)

Email (vyžadované)

Správa

Ochrana proti spamu
captcha