Ako prebieha spolupráca s vami?

Po zadaní kritérií k hľadanému vozidlu, spustíme hľadanie vhodných áut pre vás. Hneď ako nájdeme vhodné autá (3-5), kontaktujeme predajcov, autá preveríme a dohodneme čas a miesto obhliadky. Auto fyzicky obhliadneme. V prípade, že auto bude vo vyhovujúcom stave, pomôžeme vám pri uzatvorení zmluvy a vyjednaní férovej ceny.

Aká je cena vašich služieb?

Cenu všetkých našich služieb nájdete na stránke www.oapa.sk/cennik.

Kde všade viete obhliadnuť auto?

Naše sídlo je v Banská Bystrica, pôsobíme však na celom území Slovenska. Vozidlo tak obhliadneme na strednom, východnom ale aj západnom Slovensku. Po individuálnej dohode vieme obhliadnuť vozidlo aj v zahraničí.

Obávam sa ochorenia Covid-19. Viete obhliadnuť vozidlo aj bez mojej prítomnosti?

Áno, samozrejme, naša spoločnosť spĺňa a dodržiava prísne kritéria v boji proti korona ochoreniu vrátane ochranných prvkov a rešpektujeme rozhodnutie a potreby každého nášho zákazníka. Dnes vám navyše veľa predajcov vie vozidlo pristaviť až k vášmu domu. Vieme sa takto prispôsobiť aj v prípade vašej pracovnej vyťaženosti.

Čo v prípade, že nemám celú kúpnu cenu za vozidlo?

Ponúkame vám niekoľko ciest ako prefinancovať vozidlo. Prefinancujeme vám až 16 ročné vozidlo s 0 % akontáciou až do výšky sumy 5000€. Sprostredkujeme pre vás na mieru šitý leasing alebo úver na kúpu vozidla. Spolupracujeme s najznámejšími spoločnosťami.

Ponúkate výkup a predaj vozidiel?

Ak sa jedná o trhovo zaujímavú ponuku, auto je ako nové kupované na Slovensku, ste jeho prvým majiteľom, má jasnú a preukázateľnú servisnú históriu, vieme vám poradiť prípadne pomôcť s predajom auta.

Našiel som si auto v zahraničí? Viete skontrolovať aj to?

Po individuálnej dohode áno. Vieme vám aj poradiť koľko vás budú stáť všetky poplatky a čo všetko bude potrebné vybaviť. Taktiež či sa dané vozidlo v konečnom dôsledku oplatí doviesť. Veľa ponúk vyzerá výhodných iba na prvý pohľad.

Poradíte mi s výberom auta?

Rozhodne áno. Po prebratí vašich požiadaviek a rozpočtu vám poradíme, prípadne nájdeme 3 až 5 vhodných áut. Na trhu jazdených vozidiel máme bohaté skúsenosti a vieme vám povedať o každom aute jeho klady a zápory tak, aby ste sa vedeli pripraviť aj na prevádzkové náklady spojené s bežnou údržbou alebo opravami zásadných najviac sa vyskytujúcich porúch pri jeho používaní. Samozrejme vám poradíme auto vo vami určenom rozpočte.

Ako dlho trvá nájdenie vhodného auta?

Snažíme sa nájsť pre vás vhodné auto čo najrýchlejšie. Z praxe je to zväčša do 72 hodín. Záleží to však od aktuálnej ponuky na trhu jazdených vozidiel a od úrovne vašich požiadaviek. Čím je ich viac, tým trvá dlhšie, než sa to správne vozidlo nájde. Preto odporúčame mať pár hlavných požiadaviek ako motor, prevodovka, minimálny rok výroby, maximálna cena, maximálny nájazd kilometrov, nezameriavať sa na farby, prípadne farby obmedziť len napríklad na tmavé alebo svetlé.

Koľko áut mi obhliadnete v rámci jedného balíka “Obhliadka auta”?

V rámci balíka “Obhliadka auta” je vždy obhliadka len jedného auta. V prípade obhliadok viacerých vozidiel naraz vám vieme vypracovať výhodnejšiu cenovú ponuku.

Koľko áut mi nájdete v balíku „Nájdenie vhodného auta“?

Nájdeme pre vás 3 až 5 áut. Ako kandidátov si môžete pre obhliadku zvoliť max 5, je však vhodné aby v prípade, že prvé auto nebude po obhliadke vyhovujúce, tak budeme mať ďalšie 4 v okruhu. V konečnom dôsledku vám vieme aj takto ušetriť peniaze, nakoľko výjazd za dvomi autami, ktoré sú od seba ďalej by sa mohol neúmerne predražiť.

Ako sa mám pripraviť na obhliadku vozidla?

Pripravte si vaše osobné doklady a peniaze či už v hotovosti alebo na účte s možnosťou okamžitého prevodu alebo výberu. V prvom rade sa vozidlo ide obhliadnuť, je však dobré ak budete pripravený na okamžitú kúpu vozidla. Zamedzí sa tak potenciálnej hrozbe manipulácií s autom, ak by ste si po neho prišli v iný deň.

Čo v prípade, že sa auto predá tesne pred obhliadkou?

Buď vám peniaze vrátime alebo budeme pokračovať v hľadaní.

Čo všetko na aute skontrolujete a čo všetko preveríte?

Po zadaní vašich požiadaviek preveríme jazdné vlastnosti, stav motora, prevodovky, bŕzd, náprav, laku, karosérie a funkčnosť všetkých elektrických a elektronických zariadení. Po dokladovej stránke zistíme údaje v TP, skutočný rok výroby vozidla, výskyt v databáze kradnutých vozidiel, výskyt v leasingovej databáze SR a ČR, VIN dekóder, VINPRINT, preveríme záložné právo v SR, exekúcie, kilometre, platnosť PZP tak, aby sme pre vás našli auto s jasnou servisnou históriou a jasným pôvodom. V prípade záujmu pre vás zabezpečíme výhodnejšie prefinancovanie vozidla alebo povinné zmluvné poistenie.

Za aký čas zvládnete skontrolovať vozidlo?

Celý proces kontroly spolu s podpisom zmlúv sa dá zvládnuť od jednej do dvoch hodín v závislosti od druhu vozidla, respektíve jeho výbavy.

Čo v prípade, že sa pri obhliadke zistí nevyhovujúci technický stav auta?

V prípade, že sa pri obhliadke zistí nevyhovujúci stav vozidla, prípadne sa zistia závažné nedostatky, pre ktoré kúpu auta neodobríme, vyúčtujeme iba sumu za reálne vykonaný čas obhliadky. Napríklad pri polovičnom čase obhliadky, t.j. 90 minút, vyúčtujeme len 45 minút.

Zjednáte za mňa aj cenu?

Nebudeme si klamať, každý chce kúpiť auto za čo výhodnejšiu cenu. My sa o to snažíme vždy. Hovoríme, že cena auta je vždy adekvátna, a preto posudzujeme aj samotnú cenu, ktorú kontrolujeme aj v oceňovacom programe áut. Jednoducho, zjednávame cenu na základe viacerých argumentov, samozrejme, ak je na zjednanie priestor.

Dostanem k autu certifikát o kontrole vozidla?

Bohužiaľ nie. Nie sme súdni znalci. Dostanete však trojstranový protokol, ktorý obsahuje 100 kontrolných bodov. Vozidlo tak prejde dôkladnou kontrolou, ktorú naši verní zákazníci označujú ako pojazdná STK.

Platí na vozidlo záruka z Vašej strany?

Na vozidlo sa vzťahuje záruka, ktorú si uplatňujete vy (kupujúci) podľa Obchodného zákonníka, prípadne spísanej kúpno-predajnej zmluvy u predávajúceho. Tak isto robíme všetko preto, aby nami schválené vozidlo bolo bez zásadných porúch, ktoré by bránili jeho prevádzke. Zároveň vám vieme podať technickú podporu a poradiť, o aký problém ide a ako postupovať pri jeho riešení.

Dodáte mi aj kúpno-predajnú zmluvu?

Áno, pri každej kúpe vozidla máme pripravené aj kúpno-predajné zmluvy. Môžete však použiť aj vlastnú. Poradíme vám taktiež, ktoré body v zmluve sú sporné v prípade, ak zmluvu ponúkne predávajúci.

Mám záujem poistiť vozidlo PZP a havarijnou poistkou. Viete mi pomôcť?

Áno, spolupracujeme s viacerými poisťovacími spoločnosťami a na našej stránke si viete uzatvoriť cez kalkulačku poistenie presne podľa vašich predstáv vrátane pripoistení, napr. pripoistenie posádky, batožiny, čelného skla, či záruku na skryté poruchy.

Mám záujem o vaše služby. Ako mám postupovať?

Vyplňte kontaktný formulár, napíšte nám mail alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0911 954 949. Budeme vás spätne kontaktovať najneskôr do 24 hodín.

Stále sme tu pre Vás! Obhliadku auta vykonáme aj cez videohovor.

Chcem si dať skontrolovať auto!

    Tieto údaje neposkytneme žiadnej tretej strane a slúžia len na konktakt s vami.