Veľmi pekne ďakujem spoločnosti OAPA za perfektný, ústretový a hlavne profesionálny prístup pri obhliadke a kontrole auta. Niečo také som ešte nevidel a ani netušil, že sa dá pracovať s takým zanietením a elánom. Je jasné, že Vás táto práca baví. Forester zvládol doteraz najazdené kilometre bez problémov. Zvuk boxer motora má svoje čaro. Prajem Vám čo najviac spokojných zákazníkov a rovnako čo najviac dobrých áut. Vaša práca má zmysel a určite ju budem odporúčať. A samozrejme, ďakujem za všetky rady k údržbe auta.

Vladimír, BA


           

I am so grateful for these guys and their willingness to help me find a car, even though it was an old classic Lada. They were super friendly and knowledgeable. Since I’m not from Slovakia it was kind of hard for me to find one in good shape, and I didn’t know where to look. They eventually found one for me in great shape and helped me with all the paperwork.

Again, as a foreigner there is no way that I would have been able to do this on my own so I’m extremelythankful that they were there to help me with all of it. Overall it was a great experience, and if I was ever going to buy another car I would use their service, and I highly recommend it. And now they know what to look for with old veteran cars 🙂

Zack, USA


      

Vzhľadom na to, že som laik a čerstvý vodič, rozhodla som sa vyhľadať odbornú pomoc. Najskôr som oslovila dvoch iných podobných poradcov, no s mojimi požiadavkami mi nevedeli pomôcť. S OAPA som od prvého kontaktu s nimi cez mail mala auto doma do 4 dní. S ich odbornosťou som bola veľmi spokojná, akoby mali so sebou takmer hotový servis v jednom batohu. Naozaj sú výborní, môžem len odporučiť  

Mária, RK


             

Keďže som zvažoval kúpu auta vyššej triedy na radu dobrého kamaráta som oslovil spoločnosť OAPA či by mi asistovali pri kúpe a preverili technický stav vybraného vozidla. Bol som milo prekvapený odbornosťou a profesionalitou, celý proces trval cca 2 hodiny. Auto podrobili prehliadke interiéru, exteriéru, ako aj motorickej časti a podvozku. Určite doporučujem všetkým, ktorí si chcú byť istí, že investícia do kúpy ojazdeného automobilu nebude zlou voľbou.

Mário, BB


    

Na firmu OAPA som získal kontakt od priateľa, ktorému už predtým pomohli pri kúpe aute. Kontaktoval som p.​​ Černáka. Dohodli sme typ a moje požiadavky na auto a začali hľadať. Z niekoľkých možností sme nakoniec vybrali čierne Suzuki SX4 4×4, ktoré sme šli spolu pozrieť. Auto p. Černák už predtým preveril cez VIN kód a stránky STK. Na mieste urobil dokonalú profesionálnu obhliadku – niekoľko desiatok úkonov o technickom stave auta.

Následne poukázal na vady a aj napriek tomu, že majiteľ klamal, p. Černák dokázal meraním hrúbky laku, že auto bolo predtým poškodené. Pre dokonalý profesionálny odborný prístup, 24 hodinové nasadenie a ústretovosť p. Černáka môžem túto firmu doporučiť každému pri kúpe jeho auta.

Pavel, LM


     

Spoločnosť OAPA som kontaktoval s cieľom odbornej porady pri kúpe auta. Poslal som im zopár vytipovaných inzerátov a už na základe nich mi dokázali vybrať to správne auto, na ktorom sa už spokojne vozím. Dohodli za mňa v podstate celý priebeh obhliadky vozidla, skontrolovali každý detail a celý obchod sme nakoniec dotiahli až do konca. Ďakujem Vám za profesionálnu pomoc a rozhodne odporúčam všetkým, ktorí plánujú kúpu nového auta, nedokážu sa rozhodnúť či nemajú odborné oko a boja sa, aby neprerobili či nekúpili mačku vo vreci.

Jozef, SV


        

Úplná profesionalita a serióznosť tejto firmy hlavne zo strany Erika Černáka. Od začiatku ako som ich kontaktoval som vedel, že nejaké to auto určite vyberieme. Poslal som inzerát auta, o ktoré by som mal záujem a oni mi ešte poslali aj rôzne iné ponuky, adekvátne môjmu poslanému inzerátu. Po vybratí vozidla hneď kontaktovali predajcu, preverili vozidlo po právnej stránke a následne dohodli obhliadku, kde dorazili presne na čas.

Pri obhliadke vozidla neprehliadli ani najmenší detail, každú nedokonalosť vozidla. Ešte som nikdy nevidel taký zmätený výraz toho predávajúceho, keď tam prišli skutoční ľudia čo tomu rozumejú. Tzv. Postrach pre špekulantov. Keď predávajúci vie menej o svojom aute ako títo ľudia, či už po technickej tak aj po odbornej stránke. Nikdy som si v živote nemyslel, koľko veľa vecí je potrebné skontrolovať pri kúpe vozidla. Po kúpe vozidla mi ešte Erik Černák vypracoval servisný plán, kde ma oboznámil s postupom času s investíciami, ktoré ma neminú.

Jednoznačne odporúčam všetkým, ktorý si chcú kúpiť jazdené auto a nechcú byť oklamaný špekulantami. Človek aspoň zistí čo vlastne naozaj kupuje a čo môžete od auta očakávať. Ďakujem tejto firme, že ste mi pomohli pri kúpe vozidla, ste fakt seriózni odborníci. ĎALŠIE AUTO KUPUJEM LEN A LEN S VAMI !

Jakub, LM


      

Nesmierna spokojnosť, ochota, trpezlivosť,rýchla komunikácia,milý zodpovedný prístup. V dnešnej dobe už zriedkavé natrafiť na také jednanie!!! Vaše služby boli pre mňa velkým prínosom, až vďaka vám som zistila, čo všetko je dôležité preveriť pri kúpe a čo znamená ozajstná prehliadka auta!!! ? To človek len čumí 🙂
BEZ VÁS UŽ AUTO NEKÚPIM!

Luba, BB


    

Na pána Erika Černáka som dostal kontakt pred 2 rokmi od kamaráta s tým, že pracuje vo firme OAPA, ktorá sa zaoberá hľadaním automobilov a hlavne robia ich odborné obhliadky. Zdalo sa mi to ako super nápad, nakoľko som tu na okolí nič podobné nevidel ani nepoznal. Potrebovali sme súrne niekoho kto sa v tom vyzná, pretože sme v tomto smere laici.

Erik Černák nás zachránil pred špekulantom a tým, že by sme si kúpili nie moc zachovalé vozidlo, ktoré na prvý pohľad vypadalo celkom fajn. Po dlhšej dobe sme kvôli rastúcej firme potrebovali aj dodávku a tak sme teda opäť kontaktovali spoločnosť OAPA. Pomohli nám s výberom vozidla a takisto samozrejme s obhliadkou. Pôvodne sme mali vybratú inú dodávku, ale podľa skúseností sme dali radšej na ich rady a išli sme obzrieť tú, ktorú nám odporúčali.

Obhliadka vozidla bola na vysokej úrovni, všetko prezreté do detailov a boli sme oboznámení so všetkými kladmi a zápormi vozidla. Keďže tých kladov bolo viac, tak sme ho kúpili. Musím povedať, že firma OAPA sú naozaj profesionáli, ktorí vedia čo robia a robia to naozaj na vysokej úrovni. V budúcnosti, ak budeme opäť kupovať nejaký automobil, určite využijeme ich služby zas a s čistým svedomím ich môžem odporučiť aj ostatným. Kto chce kúpiť auto a nechce kupovať “mačku vo vreci” odporúčam OAPA ?

Roman, TS


          

Ďakujem spoločnosti OAPA za jej kvalitné služby pri výbere nového vozidla. Chcel by som vyzdvihnúť najmä technickú odbornosť, ústretovosť a takmer 24-hodinové nasadenie pri hľadaní auta. Pri ďalšej kúpe ich rozhodne opäť budem kontaktovať.

Martin, BB


      

Ešte minulý rok sa nám pokazilo auto a keďže to už bolo dosť staré auto a oprava by bola len vyhodené peniaze, tak sem sa s manželom rozhodli začať hľadať niečo nové. Jasné sme mali v tom, že chceme combi, keďže jedno menšie auto doma máme. Najprv sme hľadali len tak všeobecne, no keďže pri toľkom počte áut, to pre laika nie je vôbec jednoduché a k tomu je tu veľa podvodov pri kúpe auta, vedeli sme že bez niekoho kto sa vyzná to nepôjde.

Kontaktovali sme postupne viac autoporadcov. Spoločnosť OAPA bola až tretia, no až pri nich sa nám hneď zapáčilo jednanie a veľmi odborný prístup. Čo sme si s manželom hneď povedali, že presne takto sme si predstavovali autoporadcu. Informácie ohľadom áut sme si pravidelne vymieňali, hneď nám vedeli povedať prečo by do toho auta išli a na druhej strane prečo nie. Po kratšom hľadaní sme jeden deň našli auto a hneď na druhý deň už išli po neho.

Pretože ako nám povedali, dobré auto jeden deň príde, druhý deň už je preč. Cesta nám ušla celkom rýchlo pretože Erik aj Marek sú fakt sympatickí páni a vidno, že sa autám rozumejú. Hneď ako sem prišli to „svišťalo“. Obaja si rozdelili prácu, aby sme všetko, aj kúpu aj prepis, stihli v ten istý deň. Bolo vidno, že dobre vedia čo robia, veľa vecí by nás ani nenapadlo nejako kontrolovať. Všetko sa majiteľa pýtali a hneď si aj overili, či je to pravda.

Šťastie bolo aj to, že sme narazili na seriózneho predávajúceho. Všetko šlo rýchlo a tak po pár hodinách a po dobrom obede, sme odchádzali už našim autom. Naozaj sme si s manželom nemysleli, že nájdeme auto v tak dobrom stave a ešte s takou výbavou.

Veľká vďaka spoločnosti OAPA, kebyže sme išli hľadať ďalšie auto jednoznačne oslovíme znovu ich. S ich službami sme boli nadmieru spokojní. A určite odporučíme aj známym.

Zuzana a Milan, BR


20161219_151252 20161219_150716 20161219_150926 20161219_150835 20161219_151035 20161219_151127

Zdravím všetkých čitateľov referencií spoločnosti OAPA. Moje meno je Pavol, mám 21 rokov a som mladý začínajúci podnikateľ. Kúpu nového vozidla som si plánoval až na rok 2018, avšak jedného nedeľného večera si veľký parohatý jeleň povedal, že auto môžem zmeniť už tento rok… Tak prečo nie? Nakoľko sa do áut vôbec nerozumiem, bola to pre mňa celkom výzva, ktorú som však musel akútne vyriešiť. Podarilo sa mi aspoň ujasniť, ktoré auto sa mi páči.

Samozrejme, taký mladý chlapec, ktorý nevie čo so sebou, si musí vybrať len to najrozmarnejšie vozidlo, aké len môže. A vybral som si práve BMW X5, ten starší ročník. Uvažoval som, ako si z pomedzi všetkých ponúk na internetovom bazári dokážem vybrať to najzdravšie, do ktorého nebudem musieť veľa investovať a bude mi rýchlo k dispozícii.

Ale nakoľko som nemal ani páru čo také auto obnáša, (neviem naliať ani len vodu do ostrekovačov, a dokonca aj slovo ostrekovače som si musel dodatočne vyhľadať v googli), bolo mi jasné, že potrebujem radu. Obrátil som sa na môjho brata, ktorý vie všetko na svete. A opäť nesklamal. Poradil mi spoločnosť OAPA. Zo začiatku som bol skeptický, veď to bude na dlhé lakte a toto hentoto, ale nakoniec som kontaktoval túto spoločnosť.

Začal som komunikovať s Erikom. Už po prvom polhodinovom telefonáte mi bolo jasné že Erik vie čo robí. O vybranom aute mi porozprával spredu zozadu a ja som nadobudol lepšiu predstavu, čo to vlastne všetko obnáša. Po nejakom čase, v ktorom sme neustále konzultovali inzeráty z internetu, sme sa napokon na jednom zhodli a hneď na ďalšie ráno stretli a vyrazili do Trnavy, respektíve jej okolia tam, niekde hentam.

Predávajúci bol veľmi príjemný pán s prízvukom svojho kraja a Erik sa pustil na mieste do roboty. Skontroloval veci z vnútra aj z vonka, z vonka ešte raz, potom aj z vnútra, aj zo strán a znova z vonka a možno zas aj zvnútra. Bol som nadšený, že sa do toho tak rozumie a plne som mu dôveroval. Skonštatoval, že auto je v pozoruhodnom stave a ja som už vtedy vedel že mám vybraté.

Po dlhších bankových a policajných vybavovačkách som šiel na mojom ojazdenom novom peknom aute domov. Túto recenziu píšem po 2 mesiacoch každodenného vozenia sa na vybranom vozidle a som veľmi spokojný. V mojich očiach sa táto spoločnosť OAPA snaží robiť poctivý biznis, ktorý budujú na zodpovednosti a zákaznícky orientovanom prístupe, čo je klúčové k úspechu.

Moje ďalšie auto, ktoré si plánujem v budúcnosti kúpiť, rozhodne bude kontrolovať táto spoločnosť. Ak aj vy potrebujete pri výbere ojazdeného vozidla pomoc verím, že Vám moja pozitívna recenzia pomôže pri rozhodovaní.

Pavol, ZV


img_3326x img_3328x img_3332x ab_orig_48072903_bmw-x5-2007-bmw-x5-34906 img_3333x ab_orig_48072901_bmw-x5-2007-bmw-x5-34906 ab_orig_48072902_bmw-x5-2007-bmw-x5-34906 ab_orig_48072892_bmw-x5-2007-bmw-x5-34906 ab_orig_48072897_bmw-x5-2007-bmw-x5-34906 ab_orig_48072895_bmw-x5-2007-bmw-x5-34906 ab_orig_48072900_bmw-x5-2007-bmw-x5-34906

Ku pánovi Černákovi som sa dostal náhodou cez veľmi dobre spracované články o jednotlivých autách, motoroch a prevodovkách. Začali sme nezáväznú komunikáciu emailom, deň na to telefonicky kde sme si uzatvorili moje a manželkine predstavy o našom aute. Naša predstava bola BMW X5 ročník cca 2008. Do dvoch týždňov sme našli zaujímavú ponuku do ktorej sme sa pustili. Tomu samozrejme predchádzalo vymieňanie viacerých áut.

Stretnutie a komunikáciu s predajcom som nechal na pánovi Černákovi. Prehliadka auta prebiehala podľa mojich očakávaní a trvala 3 hodiny. Venoval sa najmä technickému stavu vozidla a odporúčanie bolo kúpiť. Auto má chybičky krásy používaním, ale mňa viac zaujímal technický stav vozidla. Dopomohol k obchodu aj majiteľ auta, ktorý bol seriózny a vedeli sme sa rozumne dohodnúť aby boli obe strany spokojné.

Zatiaľ máme auto krátko, takže dúfam, že sme vybrali dobre. Spoluprácu s pánom Černákom môžem iba odporúčať a prajem mu veľa úspechov. Zostávam fanúšikom jeho článkov, ktorých bude dúfam čo najviac.

Tomáš a Nika, KE


img_20161117_104341x img_20161117_104405x img_20161117_104226x img_20161024_110515x img_20161117_104300x img_20161117_104326x img_20161117_104416x img_20161117_104558x img_20161024_111111

S priateľkou sme sa rozhodli kúpiť si nové auto. Kontaktovali sme túto spoločnosť, či by nás vedeli usmerniť ohľadom našich predstáv a ak áno, kedy by sme sa mohli k tejto veci strenúť. Začali sme komunikovať s Erikom kedy jeho odpoveď znela „pokojne môžeme aj hneď“, a tak sa aj stalo. Na úvodnom stretnutí sme teda podebatovali o autách a ujasnili si naše dojmy a predstavy. Pár hodín po stretnutí nám poslal prvý výber vozidiel dostupných na webe, takže spolupráca nabrala celkom rýchly spád. Po cca mesiaci, v rámci ktorého sme čulo komunikovali ohľadom ponuky áut v inzerátoch ale aj iných aspektov kúpy jazdenky sme narazili na zaujímavý inzerát – Opel Astra, r.v. 2013, 60 000 km. Priateľka a ja sme sa okamžite vybrali na prvú obhliadku, zatiaľ sami, keďže auto sa nachádzalo pri Bratislave. Na konci tejto obhliadky sme však vedeli, že toto auto chceme, ale zároveň sme chceli aj odborný názor a psoúdenie technického stavu. Čo sa mi veľmi páčilo bolo, že Erik prišiel z BB do BA na obhliadku v sobotu aj keď hlavný pracovný čas tejto spoločnosti je cez týždeň. To bolo nakoniec kľúčové, keďže o auto bol veľmi veľký záujem a hrozilo, že nás s kúpou tohto auta niekto predbehne. Obhliadka auta trvala cca 2 hodiny a musím povedať že bola dôkladná a nebolo vynechané snáď jediné miesto na aute, ktoré by nebolo skontrolované. Po obhliadke sme si uvedomili, že cena za takúto obhliadku je skutočne adekvátna a ten pocit, že auto bolo preklepnuté odborníkom, ktorý sa autám venuje dlhé roky a doslova autami žije bol a stále je na nezaplatenie. Erik, ďakujeme Tebe aj spoločnosti OAPA ešte raz, a pri kúpe ďalšieho auta sa vám určite opäť s priateľkou ozveme!

Peťo a Miška, BA


20160925_134024 20161018_152003 20161025_092739 20161017_145950 20161002_133220

Prvý krát keď som si kupoval staršie auto, tak som pohorel na fakte že som nemal so sebou žiadneho odborníka a samotný stres okolo kúpi urobil svoje a do auta ktoré ma stálo v tej dobe 2000 €, som musel behom 8 mesiacov investovať približne rovnakú sumu a ani zďaleka to nebolo všetko čo sa mi s tým autom stalo. Neraz som bol aj na pokraji nehody kedy mi praskla hadička brzdového systému a pedál brzdy bol účinný len pár metrov a potom úplne auto prestalo brzdiť.

Práve pre túto nepríjemnú skúsenosť som sa rozhodol že svoje ďalšie auto si síce vyberiem sám, ale chcem pri jeho obhliadke a kúpe mať človeka ktorý sa vo svojom obore vyzná. Kontaktoval som preto Erika, ktorý bez problémov dokázal aj napriek šibeničnému termínu prísť na miesto načas a dohodnúť ohľadne auta všetko aj ho kompletne skontrolovať.

Auto som si približne rok vyberal sám a nakoniec som narazil na Opel Astra ST za skvelú cenu 9800€ a navyše bolo kupované na Slovensku. Niečo málo , myslím dosť, som už o výbere auta vedel, ale čo sa týka obhliadky a kúpi , tak sám som tam už byť nechcel. Pán, ktorý auto predával  bol na tom s časom trochu biedne, keďže auto nepotreboval urýchlene predať, ale nemal čas ani  riešiť obhliadku o niečo neskôr keďže mal nejaké svoje plány ešte, tak som zavolal, resp. napísal na OAPA.sk a behom krátkej chvíle sme dohodli stretnutie na mieste obhliadky , ako vravím všetko to prebehlo v naozaj krátkom čase a tak oceňujem to že dokázal p. Erik tak pohotovo reagovať a vybaviť si ešte nejaké veci aby stihol aj moju obhliadku.

Auto bolo naozaj v skvelom stave, majiteľ auta vzdelaný slušný človek. bolo vidieť že nemá v záujme predať pokazené auto čo najskôr a ani sa nijako nevyhováral ani nič. Auto malo kompletne všetko zdokladované a bolo o neho dobre starané. Pán Erik všetko skontroloval, previezli sme sa, vystavili sme zmluvy, prešli dokumentáciou a všetko bezproblémovo vybavili. Auto slúži dodnes a bez problémov.

Jediné na čo ma p. majiteľ upozornil je jemne poškodený lak a pneumatiky keďže jazdil vysokými rýchlosťami po dialniciach smer. Belgicko. Takže odreninky od kamienkov a nutnosť nových pneu tam boli, ale to je myslím si v poriadku.

Vrelo odporúčam odbornú asistenciu p. Erika

Služba ktorá je potrebná a zároveň od OAPA sk aj skvelo a zodpovedne vykonávaná, Nabehaných mám už na aute 20 000 kilometrov od kúpovania a nešiel do auta okrem Gúm a oleja + filtra ani cent navyše

Uverejnil používateľ Noro Kočerha Pondelok 19. decembra 2016
Noro, LV

zPredu2 zpredu1 ZBoku ZoZadu Interier interier2

Už dlhšie som premýšlal o kúpe ojazdeného auta. Keďže o autách mám obmedzené znalosti, vedel som, že pri kúpe budem potrebovať pomoc. Preto som sa obrátil na Erika. Auto som mal už vopred vyhliadnuté (Chevrolet Cruze). Erik prehliadol inzerát a dohodol s majitelom auta obhliadku, keďže podla telefonického rozhovoru vyzeralo všetko OK. Na obhliadku sme išli Erikovým autom.

Vzhladom na to, že majitel auta mal servis, mohli sme auto prezrieť aj na zdviháku. Erik vykonal všetky potrebne kontroly, meranie laku, napojenie na diagnostiku, vizuálna kontrola vozidla atd. Obaja sme následne absolvovali skúšobnú jazdu. Všetky zistenia Erik zapisoval do formulára, ktorý som na konci stretnutia dostal. Vzhladom na to, že auto bolo v dobrom stave, sme sa dohodli, že ho vezmem. Následne Erik poskytol a pomohol aj pri podpise zmluvy. Myslím, že jeho prístup ocenil aj samotný predávajúci auta.

Komunikácia a spolupráca prebiehala bezproblémovo. Myslím si, že daná služba dokáže kupujúcim ojazdených aut ušetriť vela problémov a Erik robí svoju prácu poctivo. Čiže spokojnosť a s čistým svedomím môžem odporúčať.

Ján, ZV


4 2 1 3 pristrojova doska interier predna cast

S pánom Erikom som riešil najprv vyber auta asi 9 mesiacov. Posielali sme si rôzne ponuky vhodných rodinných aut. Bolo vidieť, že sa v nich dobre vyzná, o každom mi vedel napísať výhody / nevýhody.

Dvakrát ma odhovoril od kúpy mnou vybraného auta, za čo som mu vďačný, lebo by som prerobil peniaze. Nakoniec sme našli Opel Merivu, 3 roky starú, v záruke.
Stretli sme sa na dohodnutom mieste. Spolu sme navštívili originál Opel servis, kde auto malo robené pravidelné servisné prehliadky. Tam sme si overili záruku na auto, tiež servisnú históriu.

Potom pán Erik urobil podrobnú obhliadku vozidla, zmeral hrúbku laku na viacerých miestach karosérie, preveril motor, podvozok, riadenie, tesnenia kvapalín, napojil sa na diagnostický konektor, kde preveril ďalšie údaje o vozidle. Celá obhliadka trvala asi 3/4 hodinu. Bol tiež pri odhlásení vozidla.

Vystupoval úplne profesionálne. Na záver skúšok mi odovzdal protokol kontroly vozidla.
Každému kto kupuje jazdené auto, jeho služby odporúčam, aby sa vyhol zbytočným problémom.

Tomáš, KE


IMG_20160616_150816 IMG_20160616_150832 IMG_20160616_150753 IMG_20160616_150733 IMG_20160616_150719 IMG_20160616_150707 IMG_20160616_150938

Erika som kontaktovala ohľadom môjho záujmu o jeho odborné služby, pri vyhliadnutom aute, Renault Laguna. Erik som nou prekonzultoval všetky detaily týkajúce sa môjho výberu, upozornil ma na možne poruchy daného typu auta a najčastejšie chyby.

Na samotnej prehliadke spravil všetko potrebné, zameral sa na detaily, urobil kompletnú diagnostiku, premeral veci od A po Z, skontroloval auto po technickej stránke. Išlo naozaj o odborné poradenstvo, na ktorom si dal záležať. Prehodnotil na mieste všetky klady a zápory konkrétneho vozidla a upozornil ma na nutné investície do auta. Na základe toho sa mi vyjadril ku kúpnej cene kladne.

Jeho služby určite odporúčam, ak máte záujem o kúpu auta. Erik je vo svojom fachu doma a je promptný, dokáže sa Vám prispôsobiť v krátkom čase. Žiadne naťahovačky okolkovačky.

Diana, BB


20160118_151231 20160118_150860 20160118_150920 20160118_151049 20160118_151040 20160118_151104 20160118_151148

S priateľkou sme sa rozhodli kúpiť väčšie rodinné auto. Erika Černáka sme kontaktovali v štádiu keď sme mali vyhliadnuté Volvo V50 2.0D. V inzeráte popis obsahoval TOP stav, nikdy búrané. Auto bolo dovezené. Cenu uvádzal predávajúci už s prihlásením. Takže sme sa rozhodli ísť toto Volvo pozrieť. Na mieste Erik okamžite lakomerom a aj viditeľne okom zistil, že auto bolo búrané na pravú zadnú časť a oprava bola vykonaná veľmi neodborne.

Na motore navyše vydávala pazvuk nejaká kladka. Oprava tej kladky síce nebola drahá ale už sa to od titulu Top stav začalo oddiaľovať. Nasvedčovalo tomu podľa jeho slov aj príliš tvrdý chod motora, pričom mal dôvodné podozrenie, že najazdených iba 140 000 km to auto rozhodne nemalo. Predajca takto okaté zásadné chyby na aute popieral vraj je všetko v poriadku a bolo to opravované v originálnom servise.

Cena podľa slov Erika bola ako tak adekvátna ak by bolo auto skutočne v dobrom stave. O neserióznosti predajcu začala nasvedčovať aj skutočnosť, že auto nemalo kožený interiér ako uvádzal predajca ale iba na sedačkách našité malé kúsky koženky. Fotky boli nekvalitné takže z nich to nebolo možné posúdiť. To, že predajca uvádzal, že auto má servisnú knihu a v skutočnosti bola úplne prázdna, nevyplnená nás už potom ani neprekvapilo.

A asi najväčšia neserióznosť sa preukázala pri jednaní predávajúceho, ktorý som mimochodom živil činnosťou dovozu áut a mal založenú s.r.o., bola skutočnosť, že cena nebola konečná. Jednalo sa podľa jeho slov o čiastočne prihlásenie, pričom treba zaplatiť ešte tzv. prihlasovaciu daň v hodnote cca 400 EUR. Kúpu auta nám výrazne neodporučil so slovami, že kúpa by bola vhodná ak by cena bola minimálne o 1000 EUR nižšia.

Takže sme hľadali s pomocou Erika auto ďalej. V krátkej dobe sa nám nakoniec naskytla od známeho ponuka na Audi A4. Po obhliadke a zistil Erik, že auto je skutočne v Top stave, nikdy búrané, má overiteľnú servisnú históriu, skrátka to auto je ako z továrne a doteraz nám spoľahlivo slúži tri mesiace.

Jeho pomoc pre nás teda vidím aj s odstupom času ako veľmi prínosnú. Vďaka nemu sme nekúpili auto, ktoré bolo kvôli technickému stavu za tú sumu veľmi nevýhodné a poruchy a nedostatky by sme si bez jeho prítomnosti určite nevšimli.

Michal a Soňa, BB


20160215_175458 20160215_175438 20160215_175358 20160215_175411 20160215_175425 20160215_175243

Kontakt na pána Černáka som si našiel cez internet keďže som hľadal niekoho na obhliadku konkrétneho auta v BB.

Chcel som kúpiť pre kolegu auto na Slovensku a mal som vyhliadnuté Audi A7 z BB a keďže som väčšinu roka mimo Slovenska a auto som potreboval kúpiť do konca roka (t.j. do mesiaca) na firmu, oslovil som pána Černáka. Dohodol som obhliadku auta a po odskúšaní a prezretí auta mi pán Černák neodporučil kúpu a odporučil hľadať ďalej.

Potom sme spoločne hľadali Audi A5, A6 alebo s A7 s určitou výbavou a kilometrami. Ďalšie potenciálne auto na obhliadku/kúpu sivé Audi A5 po preverení pánom Černákom, histórií a telefonáte s predávajúcim sa nešlo ani kontrolovať. Nakoniec sme nasli čierne A5 v DS s požadovanými km a výbavou a s dobrou servisnou históriou.

Pán Černák sa išiel autom previesť a skontroloval ho po technickej stránke. Auto, história a majiteľ boli v poriadku, tak sme hneď auto zarezervovali. Ja som sa stretol s majiteľom až pri podpisovaní kúpnej zmluvy a vtedy som videl aj auto prvý krát a bol som maximálne spokojný. Od kúpy ma auto najazdené vyše 7 000 km bez žiadnej závady.

So službami pána Černáka som maximálne spokojný. Našiel som auto v požadovanej kvalite a čase. Môžem ho len odporúčať ak niekto zvažuje kúpu auta a hľadá  odbornú asistenciu.

p. Hlaváč, Belgicko


IMG_20150828_144136 IMG_20150828_144219 IMG_20150828_144434 IMG_20150828_144404 IMG_20150828_144204 IMG_20150828_144303 IMG_20150828_144349 IMG_20150828_144512 IMG_20150828_145559 IMG_20150828_145554 IMG_20150828_145254 IMG_20150828_145504

Pána Černáka som kontaktoval v rámci odporúčaní môjho syna, ktorému predal auto. Jeho služba bola pre mňa obrovským prínosom, nakoľko som pracovne veľmi vyťažený a nemám čas riešiť predaj auta. Moje auto Mazdu CX-7 2.3 DISI Turbo profesionálne nafotil, zadal inzeráty na inzertné portály, vybavil za mňa telefonáty s potencionálnymi záujemcami o auto a dohadoval s nimi stretnutia, riadil proces jednania s klientom a reguloval zjednávanie ceny kupcom v rámci rozumných hraníc, pripravil kúpno – predajné zmluvy. So zinkasovanou cenou za auto som v konečnom dôsledku nadmieru spokojný, rovnako ako so službami pána Černáka.

Ľubomír, BB


P1160623 P1160615 P1160620 P1160619 P1160628

Erika som kontaktoval ešte v počiatočnom štádiu výberu auta, kde som mal zvolené absolútne základné parametre (šikovné auto do mesta/benzín), no napriek tomu mi nemal problém radiť a odpovedať na nespočet akýchkoľvek aj triviálnych otázok. Dokonca mi pomáhal hľadať vhodného “kandidáta” v inzercii počas niekoľkých týždňov, čo som hodnotil veľmi kladne. Po jednej nevydarenej príležitosti kde sme mali už dohodnutý výjazd za predávajúcim, ale auto sa stihlo predať extrémne rýchlo, ma dokonca “utešoval” že na mňa čaká niečo lepšie a mal pravdu…

Následnú príležitosť sme stihli dohodnúť dá sa povedať v rekordnom čase a veľké plus bolo, že sa dokázal časovo prispôsobiť aj napriek vyťaženosti a iným povinnostiam.
Nebol problém cestovať cca 4 hodiny za predávajúcim, ďalšiu minimálne hodinu riešiť obhliadku a cestu nocou nazad s príjazdom cca o pol druhej v noci. Síce kupované auto bolo pomerne nové ale ja ako laik som danú možnosť asistencie potreboval nakoľko kúpa auta nieje jednoduchá záležitosť na pár minút. Kompletná pripravenosť vrátane potrebného vybavenia, kúpno-predajných zmlúv, protokolu o obhliadke atď. je u neho samozrejmosť, čo je veľké plus. Pri obhliadke prešiel každý detail, o ktorom sme sa vopred bavili a taktiež komunikácia s predávajúcim ako aj argumentovanie problematiky bolo na vysokej úrovni.

Určite by som jeho služby odporučil každému, kto kupuje alebo aj predáva auto. Naviac priateľský prístup aj poradenstvo, či už pred kúpou ale aj teraz nejaký ten čas od kúpy je spestrením radosti každého kto sa teší z nového auta.

Filip, BB


IMG_20150703_104715 IMG_20150703_104931 IMG_20150703_104850 IMG_20150703_105023

Spolupráca s Erikom obnášala predaj môjho jazdeného BMW. S celým priebehom som bol maximálne spokojný. Páčilo sa mi jeho profesionálne vystupovanie a jeho smerovanie na mňa, zisťovanie požiadaviek a ceny, ktorú som žiadal za auto. Jeho postupovanie bolo taktiež profesionálne: kontrola technického stavu vozidla, zistenie opravovaných dielov prelakovaním meračom hrúbky laku, nafotenie, zadanie inzerátov a popis v nich a vybavenie celej agendy ohľadom vybavovania telefonátov a dohodnutie stretnutí. Auto sa predalo za rekordný čas 7 dní čo ma nadmieru potešilo nakoľko na mňa už v showroome čakalo nové vozidlo a predaj aj musel byť rýchly. So sumou, ktorú som za auto zinkasoval som bol maximálne spokojný a tiež ma potešila. Čakal som reálne nižšiu cenu, pretože aj kupec chcel cenu auta výrazne zjednať, no Erik dokázal argumentami cenu obhájiť a podarilo sa mu predať auto za viac.

Tomáš, BB


IMG_20150908_191451 IMG_20150907_193201_1 IMG_20150908_191523 IMG_20150908_191642 IMG_20150908_191610 IMG_20150908_191552 IMG_20150908_191541 IMG_20150907_192706 IMG_20150907_192614_1_BURST001_COVER

Chcem sa poďakovať Erikovi za jeho poradenstvo pri kúpe jazdenky Honda Accord 2.2 i-CTDi, r.v. 2004. Počas celej kúpi bol maximálne profesionálny a promptný. Či už to bolo pri Skype hovore pred kúpou vozidla, počas samotnej obhliadky alebo pri následnej konzultácii ohľadom potrebných opráv a starostlivosti o auto.

Odborné poradenstvo si možno vyžaduje vstupnú investíciu, tá sa Vám na druhú stranu vráti v podobe relevantných argumentov pri zjednávaní ceny vozidla a to už ani nehovorím o cene, ktorú Vás môže stáť neodborná a urýchlená kúpa auta „na slepo“.

Ich službu by som odporučil každému, kto možno nie je odborne zdatný v oblasti automobilov, ale chce presne vedieť do čoho ide. Kvalitu potvrdil aj fakt, že si samotný predávajúci zobral na neho kontakt, ktorý využije pri kúpe nového jazdeného auta…

Peter, LV

Komentáre

 1. Frantisek Nagy Odpovedať

  Dakujem, a doporucujem!!!!

  Kupujuci poslal ku mne tuto firmu na obhliadku vozidla, kedze bol v zahranici. Sice viac nez 2 hodiny kompletne obhliadli auto, ale vysledkom bol predaj mojho auta, ktore nebolo na trhu najlacnesie, ale ked zavolali kupujucemu, ze vozidlo je zanovne, bez chyby !!! Kupujuci kupil moje auto, a nie druhe auto, kde tiez boli oni na obhliadke, aj ked to druhe bolo lacnejsie. Doporucujem. Poslite tuto firmu, usetrite cas, a Vy aj tak nemate take prístroje na merania ako oni! Sú to profíci. Prekvapili ma. Na zaciatku som si myslel, ze najdu chybu a prisli iba zjednavat cenu. Nie, su velmi korrektny! 🙂

  • oapa Autor prispevkuOdpovedať

   Ďakujeme pekne za Vašu reakciu a názor. Ceníme si to a teší nás to. Budeme radi ak do budúcna aj Vy pán Nagy využijete naše služby.

   Team OAPA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *