Michal a Soňa (BB) a rodinné kombi

S priateľkou sme sa rozhodli kúpiť väčšie rodinné auto. Erika Černáka sme kontaktovali v štádiu keď sme mali vyhliadnuté Volvo V50 2.0D. V inzeráte popis obsahoval TOP stav, nikdy búrané. Auto bolo dovezené. Cenu uvádzal predávajúci už s prihlásením. Takže sme sa rozhodli ísť toto Volvo pozrieť. Na mieste Erik okamžite lakomerom a aj viditeľne okom zistil, že auto bolo búrané na pravú zadnú časť a oprava bola vykonaná veľmi neodborne.

Na motore navyše vydávala pazvuk nejaká kladka. Oprava tej kladky síce nebola drahá ale už sa to od titulu Top stav začalo oddiaľovať. Nasvedčovalo tomu podľa jeho slov aj príliš tvrdý chod motora, pričom mal dôvodné podozrenie, že najazdených iba 140 000 km to auto rozhodne nemalo. Predajca takto okaté zásadné chyby na aute popieral vraj je všetko v poriadku a bolo to opravované v originálnom servise.

Cena podľa slov Erika bola ako tak adekvátna ak by bolo auto skutočne v dobrom stave. O neserióznosti predajcu začala nasvedčovať aj skutočnosť, že auto nemalo kožený interiér ako uvádzal predajca ale iba na sedačkách našité malé kúsky koženky. Fotky boli nekvalitné takže z nich to nebolo možné posúdiť. To, že predajca uvádzal, že auto má servisnú knihu a v skutočnosti bola úplne prázdna, nevyplnená nás už potom ani neprekvapilo.

A asi najväčšia neserióznosť sa preukázala pri jednaní predávajúceho, ktorý som mimochodom živil činnosťou dovozu áut a mal založenú s.r.o., bola skutočnosť, že cena nebola konečná. Jednalo sa podľa jeho slov o čiastočne prihlásenie, pričom treba zaplatiť ešte tzv. prihlasovaciu daň v hodnote cca 400 EUR. Kúpu auta nám výrazne neodporučil so slovami, že kúpa by bola vhodná ak by cena bola minimálne o 1000 EUR nižšia.

Takže sme hľadali s pomocou Erika auto ďalej. V krátkej dobe sa nám nakoniec naskytla od známeho ponuka na Audi A4. Po obhliadke a zistil Erik, že auto je skutočne v Top stave, nikdy búrané, má overiteľnú servisnú históriu, skrátka to auto je ako z továrne a doteraz nám spoľahlivo slúži tri mesiace.

Jeho pomoc pre nás teda vidím aj s odstupom času ako veľmi prínosnú. Vďaka nemu sme nekúpili auto, ktoré bolo kvôli technickému stavu za tú sumu veľmi nevýhodné a poruchy a nedostatky by sme si bez jeho prítomnosti určite nevšimli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *