Noro (LV) a kombi Opel Astra

Prvý krát keď som si kupoval staršie auto, tak som pohorel na fakte že som nemal so sebou žiadneho odborníka a samotný stres okolo kúpi urobil svoje a do auta ktoré ma stálo v tej dobe 2000 €, som musel behom 8 mesiacov investovať približne rovnakú sumu a ani zďaleka to nebolo všetko čo sa mi s tým autom stalo. Neraz som bol aj na pokraji nehody kedy mi praskla hadička brzdového systému a pedál brzdy bol účinný len pár metrov a potom úplne auto prestalo brzdiť.

Práve pre túto nepríjemnú skúsenosť som sa rozhodol že svoje ďalšie auto si síce vyberiem sám, ale chcem pri jeho obhliadke a kúpe mať človeka ktorý sa vo svojom obore vyzná. Kontaktoval som preto Erika, ktorý bez problémov dokázal aj napriek šibeničnému termínu prísť na miesto načas a dohodnúť ohľadne auta všetko aj ho kompletne skontrolovať.

Auto som si približne rok vyberal sám a nakoniec som narazil na Opel Astra ST za skvelú cenu 9800€ a navyše bolo kupované na Slovensku. Niečo málo , myslím dosť, som už o výbere auta vedel, ale čo sa týka obhliadky a kúpi , tak sám som tam už byť nechcel. Pán, ktorý auto predával  bol na tom s časom trochu biedne, keďže auto nepotreboval urýchlene predať, ale nemal čas ani  riešiť obhliadku o niečo neskôr keďže mal nejaké svoje plány ešte, tak som zavolal, resp. napísal na Odborné Autoporadenstvo a behom krátkej chvíle sme dohodli stretnutie na mieste obhliadky , ako vravím všetko to prebehlo v naozaj krátkom čase a tak oceňujem to že dokázal p. Erik tak pohotovo reagovať a vybaviť si ešte nejaké veci aby stihol aj moju obhliadku.

Auto bolo naozaj v skvelom stave, majiteľ auta vzdelaný slušný človek. bolo vidieť že nemá v záujme predať pokazené auto čo najskôr a ani sa nijako nevyhováral ani nič. Auto malo kompletne všetko zdokladované a bolo o neho dobre starané. Pán Erik všetko skontroloval, previezli sme sa, vystavili sme zmluvy, prešli dokumentáciou a všetko bezproblémovo vybavili. Auto slúži dodnes a bez problémov.

Jediné na čo ma p. majiteľ upozornil je jemne poškodený lak a pneumatiky keďže jazdil vysokými rýchlosťami po dialniciach smer. Belgicko. Takže odreninky od kamienkov a nutnosť nových pneu tam boli, ale to je myslím si v poriadku.

Vrelo odporúčam odbornú asistenciu p. Erika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *