Chcete predať svoje auto?

Predávate svoje auto a nedarí sa vám to? Prešli už tri mesiace a vám sa ozývajú maximálne zjednávači typu dám 3000 EUR a prídem si po to? Zjednávajú cez sms alebo maily bez toho aby vaše vozidlo videli? Je ťažké odhadnúť stav auta cez inzerát no im o to ani nejde aby zjednali cenu na základe argumentov.

Sú to kšeftári, ktorí skúšajú a zisťujú či vám ten predaj súri, či nepotrebujete peniaze súrne a oni toto využijú vo svoj prospech a narozprávajú vám koľko reálne za také auto dostanete. Sú ľudia, ktorí pod nátlakom situácie a informácii na túto hru pristúpia. Na mieste vás však ešte znova zjednajú z ceny, no vy ak uvidíte ich peniaze v ruke tak aj odsúhlasíte predaj vášho auta.

Na obhliadku vám prišli dvaja ľudia a aj to boli buď testovací jazdci alebo ľudia, ktorí pri sebe nemali hotovosť a tvrdili, že čakajú na vybavenie úveru? Poznáte to, do telefónu vám povedia, že auto sa im páči, aby ste im ho rezervovali, oni ho na sto percent vezmú a aby ste považovali auto za predané. No keď prídu na miesto zistíte, že žiadne peniaze nemajú a nie je to ani v dohľadne aby ich mali. Prípadne takí, ktorí Vám budú navrhovať kúpu na splátky. Respektíve sú aj takí ľudia, ktorí ani na obhliadku vôbec neprídu aj keď sa s vami dohodnú.

Ozývajú sa vám aj predajcovia z nemenovaných autobazárov, ktorí vám sľubujú najvýhodnejšiu cenu už vo výkupe? Ak prídete na takýto výkup, nasledujú hodiny čakania a striedania ,,manažérov“ a o ponúkanej cene cez telefón už ani nie je reč? Áno, výkupná cena sa ťažko odhaduje cez inzerát, no aj tak sa jedná o zavádzanie. Ide len o nalákanie klienta do autobazáru.

Respektíve treba sa na to pozrieť aj reálne. Autobazáre z niečoho musia žiť a logicky vám teda nemôžu dať najlepšiu cenu na trhu. Rátajte s províziou od 1000 do 2000 EUR podľa veľkosti autobazáru.

Neviete kde je chyba, pretože aj cenu ste už zľavili, respektíve ju máte najlepšiu na trhu? Je škoda predať auto pod cenu ak je jeho stav naozaj zachovaly, ak nie je po ťažkej havárii, ak na ňom nie je hrdza. Ak je jeho technický stav plne funkčný a má naozaj len drobné chyby a nemá žiadne zásadné poruchy, ktoré by obmedzovali jeho denne používanie.

Chceli by ste svoje auto predať už do jedného max dvoch mesiacov a zinkasovať za neho adekvátnu cenu prislúchajúcu jeho stavu a takú, s ktorou by ste boli aj vy spokojný? Navyše profesionálne fotenie auta za vás vybaví niekto iný a auto tak na fotkách bude pôsobiť lepšie a budú sa tak ozývať hlavne seriózny záujemcovia. Ako sa to dá dosiahnuť? Už len jednou vecou a to odfotiť zásadné poškodenia a nedostatky laku na karosérií vozidla.

U potencionálnych záujemcov také fotky vzbudia dojem seriózneho inzerátu. Chceli by ste aby za vás zadávanie inzerátov riešil niekto kto v tom má prax a vie, na ktoré inzertné portáli má zmysel inzerát dávať a akým spôsobom? Vedeli ste o tom, že ak má inzerát lákavý a pravdivý popis, zaručene vám priláka viac záujemcov ako keby ste v ňom niečo zatajovali?

Predstavte si, že by vás denno denne neobťažovali cez telefón a emaily zjednávači, a vy by ste tak nemuseli riešiť dohadovanie stretnutia. Navyše pri stretnutí za vás rieši zjednávanie ceny človek, ktorý v tom má prax a na základe reálnych a pravdivých argumentov usmerní záujemcu o auto do rozumnej medze zjednania tak aby bol aj on a hlavne vy spokojný a predaj vášho auta sa reálne uskutočnil.

Ak nemáte čo na vozidle skrývať a všetky závady o ktorých viete nemáte problém povedať kupcovi, tak by ste s obojstranným férovým jednaním nemali mať žiadny problém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *