Viete o 5 pre a proti pri kúpe auta v autobazáre?

Máte v pláne kúpiť auto v autobazáre? Viete o všetkých pre a proti? Viete o všetkých rizikách spojených s kúpou vozidla v autobazáre?

Dnes je na trhu veľké množstvo autobazárov. Konkurencia je obrovská a človek by si myslel, že v náväznosti na takú konkurenciu sú aj služby a kvalita autobazárov adekvátne tejto skutočnosti. Opak je však pravdou a nie vždy to tak musí byť pri každom autobazáre. Dokonca sa nedá ani tvrdiť, že malý autobazár bude zaručene ponúkať zlé služby a ten veľký zaručene kvalitné. Ako sa teda máte v tejto oblasti orientovať?

Aké sú teda výhody a nevýhody kúpi vozidla v autobazáre?

Výhody:

 1. V autobazáre sa Vám nemôže stať, že kúpite vozidlo, ktoré je v exekučnom konaní, je na neho záložné právo, je odcudzené a dokonca, že auto patrí leasingovej spoločnosti. Ale pozor, to neplatí ak je vozidlo v komisionálnom predaji. Platí to len v prípade, že autobazár je majiteľom vozidla. V tomto prípade sa ale na 90% bavíme o veľkom autobazáre, ktorý má rozpočet na to aby mohol vlastniť automobily. Pri menších autobazároch je to potom skôr výnimka a auta sú z veľkej časti v komise kde je majiteľom fyzická osoba.
 2. Väčší výber vozidiel na jednom mieste na rozdiel od kúpy vozidla cez inzerát.
 3. Dobré technické zázemie autobazáru kde väčšinou vedia dokonale preveriť vozidlo po technickej stránke. Technické poruchy, oprava vozidla po havárii a stočené kilometre. Tak isto vedia preveriť vozidlo či nie je ukradnuté, alebo nie je majiteľom leasingová spoločnosť a užívateľ vozidla sa ho snaží predať bez súhlasu leasingovky a taktiež v exekútorských úradoch či nie je na aute exekučné konanie. Tieto služby stoja autobazár nemalé peniaze preto to ponúkajú hlavne veľký hráči na trhu. Pri komisionálnom predaji takéto služby nie sú ponúkané a samozrejme takéto vozidlá nie sú takto preverené. Vtedy sa väčšinou autobazár ani nezaujíma o stav vozidla nakoľko predaj vozidla len sprostredkuje.
 4. Veľké autobazáre vám vedia ponúknuť veľké portfólio doplnkových služieb ako je poistenie alebo ponuku finančných produktov v podobe prefinancovania vozidla.
 5. Veľké autobazáre väčšinou predávané vozidlá vlastnia a prípadné reklamácie sa tak samozrejme riešia rýchlo a ľahko.

Nevýhody:

 1. Keďže ,,veľký hráči” si veľmi dobre vedia skontrolovať stav auta, dajú si za to aj zaplatiť v prípade predaja auta. Spôsobí to niekedy výrazne predraženie auta oproti trhovej cene. Lacné auta u takýchto veľkých autobazárov majú väčšinou cenu adekvátnu stavu auta a počítajte tak s ďalšími investíciami v podobe servisných úkonov a opráv.
 2. V prípade auta, ktoré vlastní veľký autobazár síce máte nárok na reklamáciu, no neznamená to hneď, že sa pravdy aj dovoláte a stáva sa tak, že z reklamácie keď príde na lámanie chleba nič nie je a autobazár vám reklamáciu zamietne a veľkodušne ponúkne opravu auta v jeho servisnom stredisku.
 3. Priepastné rozdiely kvality ponúkaných služieb a ponúkaných vozidiel medzi jednotlivými autobazármi.
 4. Malé autobazáre majú slabé technické zázemie a nevedia si tak dokonale skontrolovať odkúpené vozidlo a tak idú cestou komisu kde sa zbavujú zodpovednosti a je tak ťažké s nimi riešiť reklamáciu. Často krát sa u nich objavujú autá, ktoré majú nejakú technickú poruchu, právnu ťarchu a veľké autobazáre odmietli výkup takéhoto vozidla.
 5. Laxný prístup zamestnancov autobazárov k zákazníkom najmä v prípade ak sa jedná o vozidlo v komisionálnom predaji. Vo väčšine takýchto prípadov vedia v autobazáre aj dosť málo informácii o vozidle, čo budí zlý dojem.

Poznať výhody a nevýhody vám rozhodne pomôže lepšie sa zorientovať na pôde autobazárov, nie je to však záruka úspechu. Chceli by ste mať takúto záruku? Mať väčšiu istotu pri kúpe automobilov? Poznať všetky praktiky autobazárov? Ak sa tejto oblasti nevenujete dlhodobo myslíte, že sa to naučíte preštudovaním pár trikov na internete? Áno zopár trikov a grifov nadobudnete no stále to nebude záruka úspechu. Myslíte si teda, že je dobrý nápad si k obhliadke auta v autobazáre privolať odborníka?

Chcem si dať dôkladne skontrolovať auto!

  Tieto údaje neposkytneme žiadnej tretej strane a slúžia len na konktakt s vami.

  Komentáre

  1. Lea Odpovedať

   my sme si vybrali aaa auto ako bazar nakolko u nich bol hyundai i 30 za najlepsiu cenu ako trojrocny a udajne garazovany a neburany…vzali sme sebou automechnaika…dovolili mu sa nan pozriet a cez net sme si overili kilometre a sedelo to takže nesúhlasím so všeobecnými tvrdeniami, že všetky bazáre klamú určite chcú zarobiť…veď z toho žijú, ale my ľudia čo nemáme na nové autíčka v najvyššej výbave sme za bazáre vďační.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *